W naszym serwisie przedstawiamy najważniejsze informacje na temat inwazji Rosji na Ukrainę, zachowania polityków z innych krajów oraz analizę przebiegu inwazji.
W czasie inwazji Rosji na Ukrainę doszło do wyborów prezydenckich we Francji oraz na Węgrzech
We Francji dojdzie do drugiej tury, pomiędzy przedstawicielem, który chce uniknąć inwazji Emmanuel Macron oraz przedstawicielka skrajnie prawicowej partii Marine Le Pen. Na Węgrzech zwyciężył kontrowersyjny Wiktor Orban, który swoimi wypowiedziami oddala od siebie wsparcie na arenie międzynarodowej.
Sobotnia wizyta premiera Wielkiej Brytanii w Kijowie w czasie inwazji
Niezapowiedziana wizyta premiera Johnsona w Kijowie odbyła się w poniedziałek. To pierwszy przywódca kraju G7, który odwiedził Ukrainę od początku Rosyjskiej inwazji. W sobotę na Ukrainie wizytę odbył również kanclerz Austrii.
Zobacz także informacje na temat FAME MMA 13
Coraz więcej krajów wydala rosyjskich dyplomatów na rzecz inwazji Rosji na Ukrainę
W dniu czwartkowym wydalonych zostało dwudziestu pięciu rosyjskich dyplomatów z Hiszpanii, czternastu pracowników konsulatów w Estonii, trzydziestu trzech dyplomatów w Słowenii, dziesięciu rosyjskich dyplomatów w Portugalii, dziesięciu rosyjskich dyplomatów w Rumunii oraz na Łotwie doszło do zamknięcia dwóch Rosyjskich konsulatów oraz do wydalenia ich personelu. Dodatkowo Japonia wycofała ośmiu Rosjan, w tym dyplomatów. Ponadto odeszła od rosyjskiego węgla.
W ubiegłym tygodniu doszło do tragicznych zbrodni wojennych w Buczy.
W ubiegłym tygodniu w czasie inwazji Rosji na Ukrainę doszło do jednych z najbrutalniejszych zbrodni wojennych od końca drugiej wojny światowej. Śmierć czterystu siedemdziesięciu osób potwierdziło Ukraińskie ministerstwo zdrowia. Prezydent Stanów Zjednoczonych od początku inwazji użył najbardziej kontrowersyjnych słów, nazywając Władimira Putina zbrodniarzem wojennym. Na słowa prezydenta USA zareagował ubiegający się o miano prezydenta Emmanuel Macron, który uważa, że słowa Bidena są przesadzone.